frycu.com

Co zrobić, żeby iPhone nie otwietał iPhoto podczas podłączania go do USB?

by on May.14, 2010, under iPhone, Mac OS X

Od pewnego czasu irytowała mnie sytuacja, gdy podłączałem iPhona do mojego Mac-a i z automatu startowało mi iPhoto.

Znalazłem 3 rozwiązania tego problemu:

1. Załatwić to skryptem przez terminal systemowy… Co jest kompletnym nieporozumieniem i stratą czasu, chyba że ktoś lubi pisać skrypty :)

2. Pogrzebanie w ustawieniach iPhoto. Korzystam z systemu w wersji angielskiej, więc u mnie robi się to tak: Preferences -> General -> Connecting camera opens -> Wybieramy: No application. To rozwiązanie ma jedną dużą wadę, iPhoto przestaje się włączać nieważne czy podłączysz iPhona czy też swój własny aparat. Co w tym przypadku także mnie nie zadowala.

3. Trzecią metoda rozwiązuje idealnie mój problem i polecam ją każdemu :)

  • Krok 1: Podłączamy naszego iPhona do komputera.
  • Krok 2: Włączamy Image Capture (Applications -> Image Capture). Nasz iPhone powinien pojawić się na liście urządzeń po lewej stronie.
  • Krok 3: Wybieramy iPhona z listy urządzeń. Jeśli zrobimy to poprawnie po prawej stronie pokaże się nam lista zdjęć które mamy na naszym telefonie (patrz obrazek poniżej).
  • Image Capture - iPhoneKrok 4: W lewym dolnym rogu, znajdziemy box z nazwą naszego iPhona, a poniżej będzie napis: “Connecting this iPhone opens” i menu rozwijane. Z tego menu wybieramy “No application”. Gotowe! Teraz możesz podłączać swojego iPhona bez strachu, że uruchomi Ci się iPhoto.

2

.

:, , ,
2 comments for this entry:
  1. Iphoto

    […] Ja natomiast opisałem trzy alternatywne metody rozwiązanie tego problemu: Co zrobi Mam nadzieje, że się przyda Komputer: MacBook Pro Dual-Core 2,16MHz Odtwarzacz: iPod […]

Wyślij odpowiedź

Szukasz czegoś?

Użyj wyszukiwarki ponieżej:

Dalej nie znalazłeś tego czego szukałeś/łaś? Zostaw komentarz, a napewno się tym zajmę!

Archiwum

Wszystkie wpisy są ułożone chronologicznie...